~ Day 06: Oblíbená YA kniha

18. září 2012 v 19:25 | Anti~ |  30 Days Challenge
*Změna- Druhá nejoblíbenější*
Inkarceron
Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba - supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů - jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.
(www.bux.cz)
Tak jo.. na začátek prohlašuju, že druhá je to protože moje oblíbená YA kniha je Percy čtyřka a tu už mám jako nejoblíbenější vůbec. Bylo by blbí nic nenapsat, tak jsem to trochu změnila. mimochodem.. nejdelší dobu mi trvalo najít si co to to YA je :D teď už to vím: Romány pro náctiletý :D
Tak a ke knize. Úplně jí miluju. Poprvé jsem jí četla minulý rok, když vyšla. Vrátila jsem se k ní tohle léto (konkrétně, když jsem byla na táboře), jelikož vyšel druhý díl a já tak trochu zapoměla o čem byl ten první. Úplně mě to pohltilo. Blbí bylo, že jsem to přečetla ani ne za dva dny. Za další dva druhý díl a pak nastalo dlouhé období deprese(ne, že by to holkám z tábora vadilo. Byly rády, že se s nima konečně bavím, před tím jsem jenom četla.). Druhý díl se mi líbý ještě víc než první.
Inkarceron (a Sapphique- druhý díl) není jen tak nějaký YA román. Nechci někoho urazit (nebo možná jo.. sry tvajlajghte), ale tohle je asi nejintelektuálnější teen román. To kolik to má ocenění to jenom dokazuje.
Mimochodem.. taková perlička na konec. I tady platí ta moje obvyklá nenávist k hlavním hrdinům. Nevím proč, ale Finna vážně nenávidím. Ale asi to nebude tím, že je to hajzl, protože moje oblíbená postava je Keiro a to je hajzl na n-tou. Hned za ním jsou Attie a ten kouzelník z druhého díu, jehožý jméno si bůh ví proč nemůžu vybavit.. Proto je pro mě druhý díl lepší než první. Keiro s Attií mají vlastní děj, který se mi upřímě líbý mnohem víc než Finnova A Claudiina část. Ach.. jak já zbožňuju pairingy.. aa... *napjaté ticho*.. na konci se Keiro začal chovat jako člověk.. To jsem tančila po stanu nadšením. Já věděla, že je to s Atčou k sobě táhne *tlemí se jako psycho*
Tak jo.. shrnem to jo. Tohle je dokonalá knížka pro všechny psychoušské existence se sklony k párování a dábelskému smáchu. Nesmí vám, ale vadit záporné psotavi, jelikož to jsou v té knize všichni (snad kromě Attie..)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | Web | 19. září 2012 v 18:55 | Reagovat

NO zajímavá kniha!^^~

2 Hailey (Hik změnila pár věcí...) Hailey (Hik změnila pár věcí...) | Web | 20. září 2012 v 19:22 | Reagovat

Vypadá to velmi, velmi! zajímavě... rozhodně další námět na četbu! Musím si najít čas! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama