The Last Demigod~Prolog

4. září 2012 v 18:26 | Anti~ |  The Last Demigod
Tak jo.. asi bych nejdřív měla dát popis povídky, ale mě se do toho fakt nechce, navíc.. tenhle prolog je prakticky celej popic.. tak si ho přečtěte a budete vědět přibližně o čem to bude. Doufám, že si přečte co nejvíc lidí. Byli by jste moc hodný, kdyby jste se obtěžovali a komentovali. Je možný, že sem zýtra už nic nenapíšu, tak jenom upozorňuju, že ve čtvrtek ráno odjíždíme na seznamovák s mojí třídou na střední a vracíme se až ve sobutu. Jen, aby jste to věděli. Tak.. a tek k povídce.. vím, že je to krátký, ale je to jen úvod.. aby jste pochopili o co go. Jo... a vím, že je to děsně ujetý.. je to trošku takovej můj sen. Jo a kdyby někdo nevěděl, tak je to fanfiction na mojí nejoblíbenškí knižní séii.. pokud pořád nevíte, tak poznáte z textu :D *už čeká, jak se jí tam objevý to nádherný "přidat komentář" a zůstane to prázdný na vždycky.
Lidé. Většina vás je jedním z nich. A velká část si jich i přeje, aby jimi nebyla. Poděkujme za to fantasy a sci-fi. Knihám i filmům. Ale i ti, ať si říkají co chtějí, se v hlouby duše bojí změny. Bojí se toho co neznají. Věří jenom tomu co vidí. Říkejte jim co chcete, ale věřit vám nebudou. Tedy, dokud jim nedáte důkaz. Pak ale přijde další část. Ta spočívá v tom, že ikdyž tomu uvěří, budou si přát, aby tomu tak nebylo. Hlavně, když se ta věc nedá logicky vysvětlit. A o to víc, když je nebezpečná. Dáte jim něco neznámého, něco nebezpečného a jejich reakce bude předem jasná. Budou se toho chtít zbavit, zničit to. Vyděli jste X-meny? Tak to je dokonalý příklad. A proč o tom začínám? Protože se to stalo. Ne.. neúčinkuje v tom UFO, ani nic podobně sci-fistického. Jde o něco jednoduššího.

Rick Riordan. Slyšeli jste o něm? Celkem známí americký spisovatel knížek pro teenangery. Mimo jiné autor série Percy Jackson. Neznáte? Tak já vás obeznámím. Příběh pojednává o klukovi, Percym, který zjistí, že jeho otec je řecký Bůh moří Poseidon. Olymp i se všemi svými bohy se přesunul do Ameriky 21 století. Bozi mají bandu polobožskejch dětí, které žijí v táboře polokrevných a bojují s bájnými nestvůrami atd. Je toho víc, ale celé se mi to psát nechce.
Ze série se stal bestseller, přeložený do mnoha světových jazyků a byl podle ní natočený, nepříliš úspěšný film. Tak.. a teď se připravte.. šok se blíží. Z hluboka se nadechněte! Nic nejezte, ani nepijte.. mohly by jste to vyprsknout a zničit si klávesnici počítače, případně i celí notebook, nebo kde to čtete. Až řeknu teď, tak to přijde:
Tři..
Dva..
Jedna..
Teď: Všechno je to pravda! Doufám, že jste si nezničili počítač, protože je toho víc. Riordan byl/je polobůh. A nepříliš dobrý. Nikoho asi nepřekvapí, že je to syn Hermése, boha pošťáků a zlodějů. Percy Jackson existoval/existuje a jako správný hrdina si psal deník. Riordan (pokud se tak doopravdy jmenuje) ho někde našel/ukradl a vydal ho. Nikdy netvrdil, že je to pravda, nebo není, takže to vlastně nebyla tak úplně jeho vinna. Nikdo v té době moc nevěřil, že by to byla pravda. Spíš, že si nějakej chlap s dobrou fantazií zkusil vydělat balík. A taky si vydělal, tak mu to vynášelo, že po napsání Percyho příběhu napsal další, nejspíš naprosto smyšlenou sérii. Každopádně… Riordan nebyl tím, co všechno začal. Možná, že jeho kniha někomu přinesla nápad, ale přímo jeho vinna to nebyla.
Nemám tušení, jak nebo kdy se to stalo, ale svět se o tom dozvěděl chvíli po ukončení druhé série s názvem Bohové Olympu. Nejspíš to, ale začalo dřív. Každopádně, svět se o tom dozvěděl, až tím, že v hlavním vysílacím čase, všech televizních stanic na světě bylo přerušeno vysílání, kvůli naléhavé zprávě. Moderátor si před kameru přivedl další dva lidi. Jedním z nich byl Riordan. Moderátor prohlásil, že Bohové existují a že Riordan psal pravdu. Ten mu to dosvědčil. Prohlásil i to, že sám je polobůh. Lidé pořád mohli říct, že si z nich jenom dělají srandu, proto tam byl ten druhý. Byl to syn Demétér, bohyně přírody. Před všemi diváky nechal uprostřed místnosti vyrůst strom. Ano, já vím. Pořád lidé můžou argumentovat tím, že použili filmové triky a zvláštní efekty, že nic z toho nemůže být pravda. A mnoho jich to i řeklo. Tohle vysílání způsobilo obrovský skandál. Všude kam jste se podívali, v novinách, v televizi, na internetu a kdekoli jinde, se vedli spekulace o tom, jestli je to pravda. I to, ale ustalo. Ve chvíli, kdy byl po celých spojených státech vyhlášen zatykač na polobohy.
Právě teď. Všimli jste si? Právě se to začíná vyvíjet, jak jsem předpověděla. Lidé ničí to, čeho se bojí. Tenhle zatykač se začal šířit po celém světě. Zanedlouho byli polobohové všeho druhu veřejnými nepřáteli číslo jedna. Bouřil se proti tomu někdo? Ano… někteří ano. Převážně to byli lidé, nejspíš fanoušci Percyho. Pobozi raději zůstávali skryti, věděli, jaké jim hrozý nebezpečí. To, ale tak dlouho nevydrželo. Síla vzdoru nebyla tak silná, jako síla strachu. Přímo nikdy nebylo řečeno, že by lidé stáli proti svému druhu, ale je to tak. Po jednom velkém protestu bylo zatčeno několik největších aktérů vzpoury. Tím byli všechny pokusy o odboj zničeny, prozatím. Ve školách se začal Percy Jackson číst jako povinná četba, spolu s řeckými bájemi. Lidé se učili, jak polobohy poznat a jak je odstranit. V téhle části jsou X-meni vážně optimističtí. A co bozi? Ti se na své děti nejspíš vykašlali, protože se neobtěžovali, jakkoli pomoct. Tenhle stav přetrvává doteď. Relativní mír, alespoň pro lidi.
Tak… a teď je čas vám to všechno objasnit. Proč mluvím o věci, o který většina lidí v týhle době ví svý? Kdo jsem? A proč mluvím o lidech, jako bych nebyla jednou z nich?
Jmenuji se Samantha. Příjmení neznám. Obeznamuju vás tu s tím co jsem věděla já, když můj příběh začal. Proč? Protože Percy Jackson vás nepřesvědčil. Ty co čteš tuhle správu, prosím nepřestávej, protože tohle by ti mohlo změnit život. V téhle válce, jsou totiž ti nebezpeční lidé, ne polobozi. Oni jsou tentokrát ta trpící strana. Vím to, protože jsem jedna z nich. Doufám, že až tohle dokončím -pokud to dokončím- tak přesvědčím co nejvíc lidí, aby tuhle nesmyslnou válku ukončilo, protože to utrpení je úplně zbytečný. Pokud tohle nevyjde, tak jsem nás všechny odsoudila k záhubě. Lidi… je čas se bouřit. Nikdo z nás nechce takhle žít.
Tak… a teď začínám.
Jsem Samantha.
Polobohyně.
A tohle je můj příběh.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lairai De Oro El Fuego Lairai De Oro El Fuego | E-mail | Web | 4. září 2012 v 20:05 | Reagovat

Zajímavé..hmmmm...makej s kapitolou XD

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 4. září 2012 v 20:49 | Reagovat

*-* Tak toto si rozhodně přečtu!

3 Mistletin Mistletin | E-mail | Web | 5. září 2012 v 16:45 | Reagovat

Percyho jsem četla a nevím proč, ale přijde mi, že máš podobný styl jako Riodan (či jak se to píše) :D Tak doufám ,že to neskončí jen u slibování (jako u mě :D)

4 Enaily Enaily | Web | 5. září 2012 v 17:23 | Reagovat

Makaj s prvou kapitolou! :D strašne mi to pripomína Resident Evil (aj keď to s tým ma hovno spoločné, pardon) :D ale strašne sa mi to páči :D takže si pekne pohni :D

5 Nia Nemesis Nia Nemesis | 5. září 2012 v 18:50 | Reagovat

Moc pěkný,Percyho jsem taky četla,čekám než vydají v češtině další knížku. Pospěš si a napiš pokračování.

6 Marillë Marillë | Web | 5. září 2012 v 19:30 | Reagovat

Nádhera! Nádhera! Nádhera! Další! Další! Rychle! Rychle! A nyní souvistlá věta: Je to úplně úžsně nádherný. Už teď mám chuť jít ty lidi zmlátit! Nádherný, jen piš hezky dál.

7 Diamond Otaku Penny Diamond Otaku Penny | E-mail | Web | 10. září 2012 v 6:56 | Reagovat

Nekecej ze pisu lip nez ty! Tak supy supy xD

8 terka-trochu-nenormalni terka-trochu-nenormalni | 15. října 2012 v 17:55 | Reagovat

super fakt boží

9 Isenstar Isenstar | Web | 24. listopadu 2012 v 23:44 | Reagovat

Jů! To vypadá zajímavě! Já mám sice všechny díly PJ, ale přečetla jsem jen Zloděje Blesku, protože jsem Moře Nestvůr nechala v čechách. Jsem to ale blb, co? Ale četla jsemod Riordana i Rudou Piramidu a ta byla fakt dobrá. Skvělej prolog!

10 Adrin Adrin | Web | 18. ledna 2013 v 22:56 | Reagovat

jak sem říkala na Skypu, já tomu fakt na tu chvíli věřila.. mi teď běhá po zádech mráz a mám husinu xD, ale je to prostě luxus xD jdu číst dokud nebudu ke konci :333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama