Zachraňte vojína Jacksona part 4

6. dubna 2013 v 20:56 | Anti~ |  Zachraňte vojína Jacksona
Olala vojíni. Konečně to tu je. Přiznávám, trochu jsem to odflákla. Prostě už to chci mít za sebou. Pokusím se tu mít další epizodu/část co nejdřív, ale měla sem těžkej tejden.
"Dear?" ozvala jsem se po chvíli to ticha, který mi drásalo mozek.
"Jo."
"To jako fakt?"
"Jo."
"Takový jméno existuje?"
"Teď už jo."
"Jako že si první?"
"Jak to mám vědět, já sem se tak nepojmenovala."
"A kdo to teda udělal?"
"Rodiče."
"Jaký rodiče?"
"Moji rodiče! Co je to za blbou otázku?"
"Jen se informuju o tom s kým tu pracuju." sladce jsem se usmála a zaťukala jsem tuškou do svého osobního novinářského sešítku. "A kolik ti je?"

"Dvěstě padesát čtyři"
"Místo původu?"
"Transilvánie, Drákulov."
"Rasa?"
"Domácí skřítek."
"Národnost?"
"Hrdý Narnian."
"Krevní skupina?"
"ABC."
"IQ?"
"333."
"Co vážně? Děláš si ze mě srandu? Tolik nikdo mít nemůže!"
"Vážně? Opravdu? Tohle ti přijde divný?" čučela na mě Dear nechápavě a s pořádnou dávkou ironie. Pořád jsme se sice ani jedna nesmířili s existencí té druhé, ale já to beru s ledovím klidem, mě vlastním. Do svého "novinářského" sešítku jsem sice zatím nezpsala ani čárku, nýbrž kreslila velice věrný portrét Smrťi, ale ono to stejně nebylo potřeba. Já si to všechno uchovám v mozku.
Pokud jde o to, kde jsme se nacházeli, tak jsme ještě neodešli ze stodoly. Já vím, měla jsem jít unést toho Jacksona, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala. Mám na to minimálně celou noc, Luke mi žádný časový omezení nedával.
"Jo.. proč ne? IQ nad 250 nikdo nemá."odpověděla jsem klidně.
"No.. před chvílí sem ti řekla, že mám krevní skupinu ABC a jsem Domácí skřítek a tobě na tom nic divnýho nepřišlo!" bránila se Dear. Vypadala, že jí to baví o dost míň než mě, objímala si rukama tašku a seděla ode mě na můj vkus až moc daleko. Odpovídání na mí všetečný otázky jí asi nebere do takový míry, jako mě jejich kladení.
"No.. a co je na tom divnýho? Jeden můj kámoš má skupinu BLB." odpovídala jsem klidně.
"A nedělal si z tebe spíš prdel?"
"Ne.. řekl mi to jeho doktor."
"Jakej doktor?"
"Frankenstein.. fakt dobrej týpek, vnuk jednoho slavnýho chlápka."
"Haha! Fakt vtipný." ukřenila se Dear s neskrývanou ironií "A co ten věk? A rasa?"
"No co dodat.. bozi nejsou zrovna nejmladší. A už jsem vyděla hodně divnejch věcí." odpovídala jsem vážně. A já jsem to VÁŽNĚ myslela VÁŽNĚ (ona nadpřirozeně stejná slova jsem použila úmyslně). Mimo jiné Frank N. Stein je fakt dobrej týpek. Sice sociopat, ale jedinej, kdo mi bez keců ošetří zranění od kulky a nevolá rodičům ani poldům, takže si ho upřímě vážím. A to, že jeho kámoš/častý pacient má intelekt na úrovni zdrogovaný čivavy(nebo Prasefony.. sakra, asi jsem právě urazila čivavy), z čehož se usuzuje, že má pravděpodobně krevní skupynu typu "BLB", není nic neobvyklého. Nevím, proč tak vyšiluje.

Chvíli jsem jenom tak seděla a čuměla na Dear. Proč? Hlavní důvod je asi to, že mám retardní úchilku na očumování lidí. Když jsem byla malá a bydlela jsem u táty (přesněji řečeno u Strejdy Charóna, byl zrovna na řadě s hlídáním, bratránek Thanatos s tetičkama Nix a Hekaté pracovali.. a táta na mě kašlal, dokud můj mozek nedorostl dostatečného objemu, abych byla schopná ho buzerovat a nastěhovat se do jeho paláce), můj drahý tatíček byl občas tak laskaví, že pohnul malíčkem a vytvořil mi cestu až na povrch, kde jsem s dalekohledem špehovala smrtelníky. Fakt, že pokaždé když jsem se vracela, natočil ty tunely tak, abych musela vlíst do Daidalova Labirintu a umřela tam, radši vynechám, abych nenarušila dojemnost téhle historky (dojemnost spočívá v tom, že pro mě můj nejdražší tatínek něco udělal).
Zase jsem odbočila, že mě to nepřekvapuje. O čem jsem to mlela? Vzpoměla jsem si. No, hlavní důvod víte. Výmluva, kdyby se mě někdo ptal, proč na někoho čumím jako kretén je ta, že má něco na bundě a já se rozhoduju, jestli to té osoby mám říct. A tím něco myslím tarantuli. Došla jsem k názoru, že na to kašlu.
Trvalo ještě asi minutu, než si toho něčeho Dear všimla a začala histericky ječet a pobíhat dokola. Já ty lidi a jejich reakce nechápu. To nikdy neslyšeli, že nejlepší je se nehejbat? Nebo, že tehle druh tarantule není jedovatej? Asi ne no. Každopádně jsem trochu zalitovala, že jsem jí to neřekla, když onu tarantuli zašlápla. Chudáček zvýře, pavouky mám ráda. Ikdyž za ten její hiterický záchvat to stálo. Lidi jsou divný.

Po dlouhém rozhovoru, plném výčitek, zvýšenejch hlasů, ultimát (+ jiných sr*ček) a ještě delší tiché pauze, jsem z nudy prohodila:
"Hele... ty... Dear?"
"Co je?"
"Mám takoví drobný a nevinný úkol, jinak řečeno, vykázat tě vodsaď. Takžeee.. půjdeš dobrovoně, nebo tě musím skopat, nacpat do pytle a pak hodit do Tartar-díry?"
"Tu Tartar-díru bych si klidně odpustila. Ale nikam se mi nechce. Seno je měký a je tu spousta havěti."
"No.. asi tak před minutou jsi z ní moc nadšeně nevipadala"křivě jsem se usmála.
"To byl automatickej ženskej reflex."bránila se Dear.
"Jo jasně..." ukřenila jsem se a vydala jakýsi zvuk který by se dal napsat asi jako: "ghfrughhrgagaff", jež měl vyjadřovat můj zadržovaný záchvat smíchu.
"Tak jo.. to radši pudu do ňákýho drahýho hotelu, než tu bejt s tebou."
"Co je na mě blbýho?" mrkala jsem na ní svím "nevinným" výrazem.
"Tvůj mozek je divnej a..no... prostě divnej!"
"Pfff.. říká člověk kopírující můj origoš styl oblíkání a sám sebe nazívající Narnianem."
"Kolikrát ti mám opakovat, že to byla I-R-O-N-I-E!" Dear protočila panenky. Já jsem tuhle poznámku dokonale ignorovala a mlela jsem si to svoje.
"Jen další nevinný dotaz.. co kdyby tu byl, jenom teoreticky, jeden znuděný polobůh, který by, teoreticky, měl hodně problémů s no.. jednou nelegální aktivitou."
"A čistě teoreticky, kdyby tohle mělo nějakou pointu, jak dlouho by trvalo, než by jsi k ní došla?" škočila mi do toho Dear. Měla jsem zvláštní veselou náladu, (což je úchvatný paradox, vzhledem k tomu, že mi kdosi vyhrožoval zavražděním)takže jsem se za tu poznámku ani moc nenaštvala.
"Nepřerušovat! No tak.. onen teoretický polobůh by měl trochu problémy, avšak by to byli dosti zábavné, ikdyž trošku nebezpečné problémy. A onen polobůh by s tím možná/teoreticky potřeboval pomoci. Teoreticky by potkal jenoho znuděného člověka, který by neměl nic na práci a jehož pomoc by onomu teoretickému polobohovi nevadila. Takže.. chtěl by se onen teoretický člověk připojit k teoretickému polobohu?" řekla jsem velevážně. Dear se rozjasnil obličej, asi jí došlo o čem tu melu.
"No, přesně jsem to z toho blábolení nepochopila, ale.. kdyby se teoretický člověk připojil k tomu teoretickýmu polobohovi, byla by to sranda?"
"Teoreticky, pořádná!"
"Tak to si plácnem, neteoreticky." Poprvé od té doby co jsme se potkali jsme se shodly. A tak se Dear přidala k mí akci.
Dear si vzala tu svojí úchvatně obří tašku, s velkým množstvím děr, a vylezli jsme ven. Ani jsem moc neuvažovala o tom, jak se dostanem dovnitř, prostě jsem tam šla, ale upřímě, já nikdy moc neuvažuju. A ikdybych byla nějakej světovej myslitel, tak na přemíšlení teď nebyl čas, už začalo svítat a---

[Následující záznamy byli zničeny a v několika dalších můžou některé části chybět. Děkuji za porozumění]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hailey Hailey | 6. dubna 2013 v 22:20 | Reagovat

Ahoj! Jsem tu zase dlouho nebyla! Musím přestat s twitterem. Na druhou stranu, stalkovat polovinu mých obsesí a být v přehledu dění... Achich! Vážně bych ti ráda udělala radost, ale když se dostanu na net tak jen na mobilu...třeba zrovna teď. Ještě nevím...
. Já věděla že jsi to ty! Máš nápadný email :-D Já tam mám postavu Mateo Willcox.
Zase se brzy ozvu :-)
Ps. Už jsem v okolí scháněla oběti mého filmového "fetiše" jak to pojmenovala kamarádka, ale půjdeš se mnou na Percyho Jacksona? :-D

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | Web | 6. dubna 2013 v 23:02 | Reagovat

Tak to bylo boží :DDD Prý tak rasa? Hrdý narnian xDDD Honem další díl!:D

3 Terka Terka | 7. května 2013 v 13:52 | Reagovat

tak to je velice nečekané...jack má teoretickou skoro kamárádku/člověka kterého nechce zabít..... co se stalo??? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama