30 Days Challenge

~ Day 06: Oblíbená YA kniha

18. září 2012 v 19:25 | Anti~
*Změna- Druhá nejoblíbenější*
Inkarceron
Oceněná kniha pro mládež na pomezí fantasy a thrilleru. Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen mocichtivou královnou. Panuje totiž navenek středověká Doba - supermoderní svět se zastavil a dobrovolně se zbavil vší techniky v zájmu míru. Claudia i Finn jsou vězni svých světů - jenže vše se změní, když naleznou křišťálový klíč, který jim umožní spolu komunikovat.
(www.bux.cz)
Tak jo.. na začátek prohlašuju, že druhá je to protože moje oblíbená YA kniha je Percy čtyřka a tu už mám jako nejoblíbenější vůbec. Bylo by blbí nic nenapsat, tak jsem to trochu změnila. mimochodem.. nejdelší dobu mi trvalo najít si co to to YA je :D teď už to vím: Romány pro náctiletý :D
Tak a ke knize. Úplně jí miluju. Poprvé jsem jí četla minulý rok, když vyšla. Vrátila jsem se k ní tohle léto (konkrétně, když jsem byla na táboře), jelikož vyšel druhý díl a já tak trochu zapoměla o čem byl ten první. Úplně mě to pohltilo. Blbí bylo, že jsem to přečetla ani ne za dva dny. Za další dva druhý díl a pak nastalo dlouhé období deprese(ne, že by to holkám z tábora vadilo. Byly rády, že se s nima konečně bavím, před tím jsem jenom četla.). Druhý díl se mi líbý ještě víc než první.
Inkarceron (a Sapphique- druhý díl) není jen tak nějaký YA román. Nechci někoho urazit (nebo možná jo.. sry tvajlajghte), ale tohle je asi nejintelektuálnější teen román. To kolik to má ocenění to jenom dokazuje.
Mimochodem.. taková perlička na konec. I tady platí ta moje obvyklá nenávist k hlavním hrdinům. Nevím proč, ale Finna vážně nenávidím. Ale asi to nebude tím, že je to hajzl, protože moje oblíbená postava je Keiro a to je hajzl na n-tou. Hned za ním jsou Attie a ten kouzelník z druhého díu, jehožý jméno si bůh ví proč nemůžu vybavit.. Proto je pro mě druhý díl lepší než první. Keiro s Attií mají vlastní děj, který se mi upřímě líbý mnohem víc než Finnova A Claudiina část. Ach.. jak já zbožňuju pairingy.. aa... *napjaté ticho*.. na konci se Keiro začal chovat jako člověk.. To jsem tančila po stanu nadšením. Já věděla, že je to s Atčou k sobě táhne *tlemí se jako psycho*
Tak jo.. shrnem to jo. Tohle je dokonalá knížka pro všechny psychoušské existence se sklony k párování a dábelskému smáchu. Nesmí vám, ale vadit záporné psotavi, jelikož to jsou v té knize všichni (snad kromě Attie..)

~Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít

17. září 2012 v 18:20 | Anti~
*DŮLEŽITÉ!! Vzhledem k velice silné (jisté) pravděpodobnosti výskitu slova PERCY JACKSON varuji všechny co by s tím měli nějaký problém. Chtěla jsem to udělat jinak, ale nevyšlo to. Ale klid.. jsou tu i jiné knížky*

Tak jo.. je toho víc.. uděláme z toho seznam:
  1. Percy Jackson. Bylo celkem jasné, že se o něm zmíním. Nemusím k němu ani moc co dodávat. Krásný malí tábor polokrevných, božský tatík nebo mamka, banda nadpřirozenejch kámošů a ještě větší banda příšer co vás chtěj zabít.. co víc bych si mohla přát?
  2. Emily Strange. O té jsem vám vykládala už včera (knížka, která mě dokáže rozesmát). její svět je prakticky setjný jako ten náš. Jenže zároveň není. Je to nádherná ujetá Emilyovská verze našeho světa. Světa, kde třinástiletý holky vlastní kiklopy, vyrábí stroje času a ďábelské klony.. takhle bych mohla pokračovat dlouho
  3. Dědictví rodu Trnhoffů. Miluju tu knihu. Neksutečně. Je u mě na druhým místě hned za Percym. Je to sice trošku ujetý, ale stejně boží. Nemají sice nějak originální svět, ale i tak to miluju. Dvojčátka co se chtěj zároveň zabít.. fííhá.. to chci taky
  4. Harry Potter.. nemá cenu komentovat
  5. Rose. Děsně dětská knížečka, ale kupodivu se vůbec nestydím, že se mi líbý. viktoriánská doba, kouzelnící, Británie, Čarodějnice chlastající dětskou krev.. oh God.. i love this!!

Tak.. to je vše. Upřímě přiznávám, že Percy vede, ale miluju je všechny. Spisovatelé jsou prostě geniální.

~Day 02, 03, 04

16. září 2012 v 22:57 | Anti~
Tak... měla bych začít tím, že se omluvím, že jsem se tu nezjevila a nenapsala v pátek. Nějak jsem se neodhodlala. Mimochodem, s tou kámoškou to bylo až hrůzně úžasný. Je to jeiný člověk co znám a skoro se mi vyrovná s úchilností na logana Lermana, Percyho atd.. Vždycky je to s ní neskutečná prča.
Za druhý. Založila jsem si profil na pište-povídky.cz. Říkám vám to jenom, protože tam budu dávat (dávám) některé povídky, které na blog zatím ne. Pokud by někoho zajímalo, tak TADY. Tak a teď k Challenge.

~ Day 02: Neoblíbená kniha

Tak jo.. chtěla jsem jsem nějakou dát, ale došlá mi ejdna jendoduchá věc. Já neoblíbenou knížku nemám. Pokud se mi něco nelíbý, tak to nečtu a pokud jo, tak na to hodně rychle zapomenu. A ikdyby mě něco napadlo (jako že napadlo.. můžete poznat z obrázku přeškrtlí knížky.. nebo taky ne), tak to sem nenapíšu. Je to knížka jako knížka a všechny si zaslouží úctu. jen si pomyslete, jakou makačku s tím musel mít ten co to psal. Já, neschopná puberťačka, vážně nejsem ten správný člověk, který by to měl soudit.
Berte to tak, že tuhle část vynechám.


Více pod perexem

~ Day 01: Oblíbená kniha

13. září 2012 v 20:14 | Anti~
Percy Jackson~Bitva O Labyrint
"Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…"
(Oficiální text obsahu)
Rozhodování to moc těžké nebylo. Původně jsem sem chtěla dát celou sérii, ale má to být jenom jedna, takže jsem vybrala tu, kterou miluju ze všech nejvíc. Byla to tahle. Čím je vyjímečná? Sama nevím. Prostě je taková.. dokonalá :D Hned za ní (v oblíbenosti dílů Percyho) je Poslední z bohů.Bohužel ale nejsem dost velký bojový fanatik, abych jí měla radši než tohle. Upřímě doporučuju.Má to všechno co by měla moje oblíbená knížka mít:
~Sexi hlavního hrdinu-- Sice jen v mé hlavě, ale... máme
~Psycho prcka co ho chce zabít-- Nico di Angelo... máme
~Dalšího sexoše.. akorát že zápornýho--Áách.. Lukášek...máme
~Přežitelné osoby ženského pohlavý--Ani Rachel mi neva.. máme
~Cool záporáky--Kronosek.. máme
~Nenáviděn záporáky--Héra.. bohužel máme
~Nějakou tu záhadičku--Slyšeli už jste o chlápkovi
jménem Daidálos?.. máme
Tak.. to by bylo.. hmm.. proč mám najendou chuť, přečíst si to znova?
 
 

Reklama